Komposterio bakas su čiaupu 55L trąšoms, srutoms, trąšų gamybai Komposteris, trąšų bakas, srutos yra specialios konstrukcijos konteineris, kuriame yra statinė su sietu, leidžiančiu pasigaminti savo natūralias trąšas. Užpildykite indą vandeniu ir suberkite į sietelį, pvz., anksčiau supjaustytas dilgėles. Tokiu būdu po kelių dienų gauname natūralias savos gamybos trąšas. Supilkite paruoštas trąšas iš statinės naudodami čiaupą. Dėl sietelio naudojimo indą išvalyti itin paprasta, o papildomai sietelio dėka, pilant trąšas neužsikemša čiaupas. Sužinokite, kaip lengvai galite paruošti trąšų iš dilgėlių, kiaulpienių, bitkrėslių ar asiūklių. Lenkijoje „Prosperplast“ gaminamas konteineris pagamintas iš kokybiško, patvaraus plastiko. Informacija apie tai, kaip pasigaminti trąšų, pateikiama produkto aprašyme. Jums reikia mažesnės 25l bako, spauskite čia.
Specifikacija: Gamintojas: Prosperplast
Medžiaga: Plastikas
Aukštis: 60,2cm
Skersmuo: 38cm
Tilpa: 55L
Svoris: apie 2,5kg
Į rinkinį įeina: Indelis su čiaupu 55l
2 sietai
Dangtis
Ką gausite? Patogus rezervuaras natūralioms trąšoms gaminti Natūralios biologinės trąšos, nekenksmingos aplinkai, ekologiškos Aukšti, vešlūs augalai, gėlės ir skanūs vaisiai Trąšos, kuriose gausu svarbiausių ingredientų (magnio, kalcio, fosforo, kalio, silicio)
Preparatai, kurie padės atsikratyti amarų, skruzdėlių ir erkių Galima naudoti kaip lietaus vandens rezervuarą Sutaupyti pinigų trąšoms ir insekticidams
. Dilgėlių trąšos, kodėl tai verta? Dilgėlė – labai neįvertintas augalas, kuris, gerai naudojamas, gali tapti labai vertinga mūsų sodo piktžolė. Jame gausu daug maistinių medžiagų, įskaitant: kalcio, magnio, geležies, cinko, silicio, kurie puikiai veikia mūsų daržoves. O svarbiausia – tokias trąšas labai lengva pasigaminti patiems. Dilgėlių trąšos yra puikus daržovių, vaisių ir gėlių ingredientas. Jį ypač mėgsta agurkai ir pomidorai.
Kaip pasigaminti dilgėlių trąšų? Paruošimui reikia rinkti dar nepražydusias dilgėles, geriausia – jaunas. Tada jas susmulkiname ir supilame į plastikinį indą (geriausias sprendimas yra indas su sieteliu, koks yra mūsų pasiūlyme. Pasitikrinkite ir įsitikinkite patys), nenaudokite metalinių indų. Tada į indą supilkite vandenį santykiu 1:10 (t.y. 1 kg dilgėlių, 10 litrų vandens Mūsų inde rekomenduojame 5 kg dilgėlių ir 50 l vandens). Paruoštą nuovirą 2 savaites padėkite į pavėsingą vietą. Indo su nuoviru negalima uždaryti, geriausia uždengti dangteliu, galbūt marle ar kita medžiaga. Maišyti rekomenduojama kartą per dieną. Po dviejų savaičių fermentacijos trąšos paruoštos (natūralus šiek tiek nemalonus kvapas). DĖMESIO! Prieš tręšiant trąšas, jas reikia atskiesti tokia pačia proporcija, kokia buvo paruošta, t.y. 1:10. Neskiestos trąšos gali pakenkti mūsų augalams. Ką naudoti trąšoms ir srutoms gaminti? Kokius augalus, išskyrus dilgėlę, naudoti? Garsiausios ir dažniausiai naudojamos natūralios trąšos yra dilgėlių trąšos. Tačiau tai ne vienintelis augalas, iš kurio galime ruošti trąšas. Taip pat galime paruošti nuovirą, kuris vėliau pasitarnaus kaip trąša augalams, iš asiūklio, kiaulpienės, bitkrėslės, paprastosios uogienės, ramunėlių, avinžolės, avinžolės, šeivamedžio ir net sveikų pomidorų lapų. Nors jie mažai žinomi, tačiau verta jais pasidomėti, nes jie labai vertinami medicinoje ir gali padėti nuo daugelio negalavimų. Asiūklių ir bitkrėslių nuovirą ruoškite taip pat, kaip ir dilgėlių nuovirą, santykiu 1:10 ir atidėkite 2 savaitėms. Taip pat nepamirškite jo praskiesti santykiu 1:10.
Asiūklis – vienas seniausių augalų žemėje, ypač gerai veikiantis žmogaus organizmą. Jis ypač vertinamas dėl didelio silicio kiekio. Be to, jame yra geležies, mangano, kalio, kalcio ir fosforo druskų Bikrytė – augalas, kuris tradiciškai buvo naudojamas virškinimo sistemos problemoms gydyti. Kovai su skruzdėlėmis sode naudojamas neskiestas bitkrėslių nuoviras, juo užpilami skruzdžių takai ir skruzdėlynai. Atskiestas tirpalas santykiu 1:15 naudojamas kaip purškalas nuo amarų (svarbu prisiminti išlauką ir po purškimo nevalgyti vaisių ar daržovių). Tansy gali kovoti su daugybe kenkėjų, vabzdžių ir erkių
Kiaulpienė – turtinga, be kita ko: kalyje ir fosfore. Mes galime paruošti srutas tik iš lapų, tik žiedų arba iš lapų ir žiedų kartu. Gamindami kiaulpienių žiedų ir lapų nuovirą gausime šiek tiek rūgštinę nuoviro reakciją, apie 6pH. Puikiai tinka rūgštį mėgstantiems augalams.